WordPress için Video Galeri eklentileri

Wordpress-Video-Gallery

WordPress içinde bir YouTube videosu oynatmak oldukça basittir. Video linkini editöre yapıştırırsınız ve videonuz başka birşeye ihtiyaç duymadan sitede gözükür. Fakat bir video galeri oluşturmak isterseniz, bu iş için bir eklentiye ihtiyaç duyacaksınız. Bu yazıda ücretli ve ücretsiz video galeri eklentilerden bazılarına göz atalım.

1. Envira Gallery (Ücretli)

Envira Gallery en iyi WordPress galeri eklentilerinden birisi ve bu eklentide bir de video eklentisi bulunmakta…

Envira ile Youtube, Vimeo, Wistia gibi video sitelerinden galeriler oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz galeriler ile görüntüleme, sayfalama, videoyu lightbox ile gösterme ve benzeri işler yapabilirsiniz.

Ayrıca oldukça kolay kullanımı olan bir bileşende eklenti ile beraber gelmekte. Bu bileşen sayesinde sitenizin bileşen kullanılan bir bölümünde galeri gösterebilirsiniz.

 

2. YouTube Simple Gallery (Ücretsiz)

YouTube Simple Gallery basit ve kolay kullanımlı bir galeri eklentisidir. Özel yazı türü kullanarak videoları ekleyip kategoriler oluşturabilirsiniz. Ayrıca yazı editörüne kısa kod olarak eklenebilmekte…

Videolar güzel bir lightbox penceresi kullanarak açılıyor. Eklentinin ayarlar sayfasından önizleme resmi boyutları ve videolara ait bazı kontroller düzenlenebiliyor.

 

3. Youtube Showcase (Ücretsiz)

YouTube Showcase kolay kullanıma sahip bir başka eklentidir. Özel yazı türleri kullanarak çalışır. Videolara kategori ve etiketler ekleyebilirsiniz. Eklenti aktifleştirildiğinde otomatik  olarak bir galeri sayfası oluşturmakta. Ayrıca öne çıkan ve son eklenen videolar için bileşenleri bulunmakta…

Eklentinin ücretli bir profesyonel sürümü de bulunuyor. https://emdplugins.com/plugins/youtube-showcase-professional/ adresinden bilgi alınabilir.

 

4. YourChannel: YouTube channel on your website (Ücretsiz)

Eğer kendi YouTube kanalınız varsa bu eklenti sayesinde hızlı bir şekilde videolarınızı sitenizde gösterebilirsiniz.

Bir kullanıcı adı ya da kanal id girdiğinizde bu eklenti videoları, kanal resmini, seyredilme sayılarını vb bilgileri sistemden çeker. Sizde istediğiniz bir sayfa ya da yazı içinde kısa kod kullanarak bu videoları gösterebilirsiniz.

 

5. WordPress Video Gallery (Ücretsiz)

WordPress Video Gallery eklentisi oldukça güçlü ve yüksek oranda düzenlenebilir bir WordPress eklentisidir. HD FLV oynatıcı bulunmaktadır ve videoları bu oynatıcı üzerinde izlersiniz. Oynatıcının skin desteği bulunmaktadır.

Eklenti yüklendiğinde bir galeri sayfası oluşturur ve örnek bir kaç video ekler. Bu sayfaya giderek galerinin nasıl gözüktüğüne bakabilirsiniz.

 

6. Workbox Video from Vimeo & Youtube Plugin (Ücretsiz)

Workbox Video eklentisi YouTube, Vimeo ve Wistia ile çalışmaktadır. Basit bir şekilde video galeriler oluşturup video linklerini ekleyebilirsiniz. Bu galerileri herhangi bir sayfada ya da yazıda kısa kod kullanarak gösterebilirsiniz.

Eklentinin kapsamlı bir ayarlar sayfası bulunmakta. Buradan galerilerin görünümlerini düzenleyebilirsiniz.

Eklentinin en güzel taraflarından birisi de farklı videolar kullanarak çoklu galeri oluşturması.

 

7. uTubeVideo Gallery (Ücretsiz)

uTubeVideo Gallery eklentisi zengin bir içerik sunmaktadır. Çoklu galeriler oluşturup herhangi bir WordPress sayfasında ya da herhangi bir yazıda gösterebilirsiniz. uTubeVideo Gallery eklentisi otomatik olarak video resimlerini önbelleğe alır ve WordPress sitenizin sayfalarının daha hızlı yüklenmesine yardımcı olur.

 

8. WPG Cool Gallery (Ücretsiz)

WPG Cool Gallery, güzel bir görünüm sunan bir galeri eklentisidir. YouTube ve Vimeo videoları ile çalışabilir. Videolar güzel bir popup ile gösterilir. WordPress sayfalarında ya da yazılarında kısa kod ile galeriler ekleyebilirsiniz. Ajax sorguları kullanarak videolar yüklendiği için aynı sayfada tüm videoları görmek mümkündür.

 

9. Ultimate Video Gallery (Ücretsiz)

Ultimate Video Gallery eklentisi Wordpres üzerinde YouTube videolarını yönetmenin kolay ve çabuk bir yoludur. Video linkini eklediğinizde video detayları otomatik olarak YouTube üzerinden çekilir. Sınırsız galeri oluşturabilirsiniz ve bu galerileri sayfalarda ya da yazılarda kısa kod kullanarak gösterebilirsiniz.

 

Kaynak:
http://www.wpbeginner.com/plugins/x-best-youtube-video-gallery-plugins-for-wordpress/

1 Yorum

  1. Merhaba,
    Youtube Showcase eklentimizden bahsettiginiz icin tesekkur ederiz. Bize her zaman sorulariniz icin emdplugins.com ‘dan ulasabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.