Chrome ile bir web sitesindeki SVG dosyalarını indirmek

Bir web sitesinde gördüğünüz SVG dosyalarını indirmek için online araçlardan faydalanabilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak svg-grabber isimli Chrome uzantısını kullanabilirsiniz.

Svg-grabber, herhangi bir web sayfasındaki bütün SVG dosyalarını indirebilen bir Chrome uzantısıdır. Sayfadaki SVG’leri tek tek ayıklamak yerine bu uzantı ile hepsini bulabilir, bir zip dosyasına ekleyebilir ve bunları indirebilirsiniz.

Svg-grabber uzantısını Chrome Web Mağazası’ndan yükleyin. SVG dosyalarını indirmek istediğiniz bir web sayfasını ziyaret edin. Bir web sayfasındayken, URL çubuğunun yanındaki uzantının simgesini tıklayın. Sayfada bulunan tüm SVG dosyalarını gösteren yeni bir sekme açılır. Bir SVG dosyasını panoya kopyalayabilir, ihtiyacınız olanı indirebilir veya tümünü sıkıştırılmış bir dosyaya eklemek ve indirmek için Download all SVGs düğmesini tıklayabilirsiniz.

svg dosyalarını indirmek
Uzantının biraz problemli olduğunu söylemek gerekiyor. Tüm SVG’leri sıkıştırıp indirdiğinizde, zaman zaman tümünü indirmemiş olabiliyor. Bu sorunu düzeltmenin en kolay yolu, tekrar indirmek… Bir web sayfasından tüm SVG’leri indirdikten sonra, dosyaların tümünün olup olmadığını kontrol edin.

SVG dosyalarını Edge, Internet Explorer ve Chrome’da görüntüleyebilirsiniz. Windows 10’un varsayılan Fotoğraflar uygulaması henüz bu dosyaları açamıyor.

Kaynak: https://www.addictivetips.com/web/download-all-svgs-from-any-web-page-in-chrome/

Yorumlar

Henüz yorum yok. Neden tartışmaya başlamıyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.