wordpress
0

Tam Ekran WordPress Temaları

İnternet Wordpress

Tam ekran bir WordPress temasının okuyucularınızın ilgisini çekmek için mükemmel bir yol olabilir. Tüm ekranın kullanılması fotoğraf ve videoları sergilerken dikkatin dağılmamasını sağlar.

Aşağıda listelenen temalara bir göz atmanızı öneririm.

Agera


Agera, kurulumu kolay, gelişmiş bir paneli ve özel kısa kod sihirbazı olan güzel bir portföy temasıdır. Fotoğrafçıların ve tasarımcıların çalışmalarını kolay, güzel ve basit bir şekilde sergilemelerine olanak tanır.
Detaylı bilgi için tıklayın.

360


360°, tamamen duyarlı ve özelleştirme için sınırsız seçenekler olan bir temadır .seçenekler ve özellikler içeren panoramik bir düzeni bütünleştiren harika bir temadır. Geleneksel blog düzenlerini, portföylerini ve sayfa şablonlarını korumasının yanında büyük görseller ile sayfalarınız oldukça güzel bir şekilde sergileyebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayın.

Kose


Kose Tam Ekran Portföy WordPress Teması, fotoğraf sergilemek için idealdir. Visual Composer eklentisi gibi birçok özellik ile birlikte gelir. Ayrıca, WPML eklentisi desteği de var.
Detaylı bilgi için tıklayın.

Photolux


Photolux, çalışmalarınızı etkili bir şekilde sergilemek için güçlü ve zarif bir portföy ve fotoğraf WordPress temasıdır. Tema üç renk seçeneği ile geliyor: Koyu renk, açık renk ve şeffaf.
Detaylı bilgi için tıklayın.

Digon


Digon, tam genişliğe sahip ve 2 sütunlu yazı sayfaları sunan duyarlı bir tam ekran stüdyo teması..
Detaylı bilgi için tıklayın.

Photo Nexus


Photo Nexus, fotoğrafları, resimleri veya tasarımları galeri şeklinde yayınlamak ve sergilemek için uygun bir temadır. Modern ama minimalist bir stile sahiptir.
Detaylı bilgi için tıklayın.

Photolio


Photolio, fotoğrafçılar güçlü ve modern bir portföy ve fotoğraf temasıdır. Bu tema, ‘Clever Code’ özelliğini desteklenmektedir. ‘Clever Code’, her bir sayfa için hangi jquery komut dosyalarının kullanılması gerektiğini bilir; bu sayede sayfa yükleme süreleri daha kısa olur.
Detaylı bilgi için tıklayın.

SuperSlide


SuperSlide, çalışmalarınızı sergilemek için tam ekran bir slayta ve duyarlı tasarıma sahiptir. SuperSlide ayrıca 2 arka plan renk seçeneği, 5 yazı tipi seçeneği, 6 bağlantı renk seçeneği, 15 slayt gösterisi kaplama seçeneği ve daha fazlasını içerir.
Detaylı bilgi için tıklayın.

Photography Fullscreen WordPress Theme – JohnBlack Photography


JohnBlack Photography şablonu, bir çok özellik ile birlikte gelen ve ilgi alanlarınıza en uygun şekilde özelleştirilebilen duyarlı bir tam ekran WordPress temasıdır.
Detaylı bilgi için tıklayın.

Ideas – Fullscreen Responsive WordPress Theme


Ideas, tüm cihazlarda mükemmel görünecek %100 duyarlı bir şablondur. Ayrıca, duyarlı tasarımlarda gerçekten yararlı olabilecek dokunmatik kaydırma slayt gösterileri de bulunmaktadır. Tema WPML eklentisini destekler ve .po .mo dil dosyalarını içerir.
Detaylı bilgi için tıklayın.

Kaynak: http://www.webdesigndev.com/10-modern-fullscreen-wordpress-themes/

0

Yazı Kısa İsmini Body Etiketine Class Olarak Eklemek

Wordpress

Bir yazının kısa ismini body etiketine CSS class olarak eklemek için aşağıdaki kodu kullandığınız temanın functions.php dosyasına yazın.
Yazının devamı için tıklayın →

0

WordPress Yorumlarındaki Linkleri Kaldırmak

Wordpress

WordPress, yorumlarda bulunan linkleri otomatik olarak tıklanabilir hale getirir. Spam yorumlarda bu tip linkler çok fazla olduğu için bu özelliği kaldırmak isteyebilirsiniz.
Yazının devamı için tıklayın →

1

WordPress için Video Galeri eklentileri

Wordpress

Wordpress-Video-Gallery

WordPress içinde bir YouTube videosu oynatmak oldukça basittir. Video linkini editöre yapıştırırsınız ve videonuz başka birşeye ihtiyaç duymadan sitede gözükür. Fakat bir video galeri oluşturmak isterseniz, bu iş için bir eklentiye ihtiyaç duyacaksınız. Bu yazıda ücretli ve ücretsiz video galeri eklentilerden bazılarına göz atalım.
Yazının devamı için tıklayın →

0

Haftanın Linkleri 2014-3

İnternet

Haftanın Linkleri

 • Restoran web siteleri için 35 adet tema (DesignM.ag)
 • 10 adet JavaScript ses kütüphanesi (CodeGeekz)
 • CSS ile yapılmış “Yükleniyor” işaretleri (SpinKit)
 • .NET kodlarını online olarak test etme aracı (.NET Fiddle)
 • Web tasarımcılar için en iyi CSS anaçatıları (SitePoint)
 • Flat sosyal medya ikonları (DesignDizzy)
 • WordPress’te yazıları birden fazla kolona bölmek (WPBeginner)
 • İmaj optimizasyon yöntemleri (Six Revisions)
 • Web tasarımcılar için Chrome uzantıları (SmashingApps)
 • Google’ın gizli özellikler ()
 • Android için İstanbul, Ankara, İzmir illerinde tarife bilgileri sunan toplu taşıma seyahat planlayıcısı (TRAFI Türkiye)