WordPress 4.7 Vaughan sürümü yayınlandı

wordpress-47-vaughan
WordPress’in ismini Jazz sanatçısı Sarah “Sassy” Vaughan‘dan alan WordPress 4.7 “Vaughan” sürümü 6 Aralık’ta yayınlandı.

Twenty Seventeen
Varsayılan olarak gelen WordPress’in yeni teması görücüye çıkıyor. Yeni öne çıkarılmış görseller, video başlıkları ve animasyonlar ile farklı bir yapıda olacak yeni tema aynı zamanda küçük firmaların web sitelerinde kullanılabilecek uyumlulukta geliyor.

Video Başlıkları
Video başlıklar videoları ön plana çıkartmak için en iyi çözümlerden birisidir. WordPress yeni temasıyla bu özelliği de gün yüzüne çıkartmış olacak. Artık videolarınızı daha kolay beğendirmeyi başarabileceksiniz.

Tek Tıkla Hazır Site
Tema bulma ve tema yükleme ile onları düzenlemek artık çok daha kolay olacak. WordPress 4.7 sürümüyle işinizi kolaylaştırma yolunda size ihtiyaç duyduğunuz işlevselliği sunacak. Yeni bir siteyi yayına hazırlamak eskisinden çok daha kolay olacak.

CSS Değişikliklerine Ön İzleme
Temada veya bir eklentide değişiklik yaptığınızda onun nasıl gözüktüğünü mü merak ediyorsunuz? Artık bunu değişiklikleri ön izleyerek gerçekleştirebileceksiniz. Özel CSS oldukça güçlü bir araç olacak ve artık tema düzenleyicisine ihtiyaç duymayacaksınız.

Kullanıcı Admin Dili
Siteniz tek bir dilde yayın yapıyor olabilir ama artık kullanıcılar panelde kendi tercih ettikleri dilde gezinti yapabilecek. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar profilleri üzerinden dil düzenlemesi yapabilecekler.

PDF Thumbnail Ön İzleme
Artık yüklediğiniz PDF dosyaları Thumbnail oluşturacak ve böylece yüklediğiniz benzer dosyalar arasındaki farklılığı daha kolay fark edebileceksiniz.

REST API İçerik Sonlanma Noktaları
Geliştirici olarak tek bir şeyi test etmek üzereyseniz bunu test edin. Bu özellik eklentiler, temalar ve yönetici paneli özellikleri geliştirmek isteyenler için kullanışlı olacak.

WP_Hook
Yapılan eylemlerin ve filtrelerin arkasındaki kod revize edildi.

Özel Toplu İşlemler
Özel toplu işlemlerde işlevsel düzenlemeler yapıldı. register_setting() ile Settings Registration API geliştirildi.

Yeni sürüm ile ilgili tüm notları buradan görebilirsiniz.

Yeni sürümü WordPress Türkiye sayfasından indirebilir ya da sitenizin güncellemeler sayfasından tek tıkla uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yok. Neden tartışmaya başlamıyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.