twitter ile dosya paylaşmak

twitter

Diyelim ki elinizde herkesin mutlaka görmesi gereken bir dosya var ve bunu twitter üzerinden paylaşmak istiyorsunuz. Bunun için ilk önce dosyayı bir siteye yada kendi sitenize yüklemelisiniz. İkinci aşama bu dosyanın linkini bir link kısaltma servisi kullanarak normalden daha kısa bir hale getirmelisiniz. Üçüncü aşamada ise bu linki twitter üzerinden paylaşmak kalıyor.

Ama bu işlemleri yapmak size zor geliyorsa ve daha kolay bir yöntem arıyorsanız aşağıda listelenen siteler işinizi görecektir.

FileSocial (http://filesocial.com/)
Siteye herhangi bir üyelik şartı bulunmamaktadır, twitter üzerinden yetkilendirme yaparak kullanabiliyorsunuz. İzin verdiği dosya boyutu 50 MB’dır. API desteği bulunmaktadır. Adobe Air yüklü bilgisayarlarda kullanılabilecek yükleme programı bulunmaktadır. Dosya yükledikten sonra http://filesocial.com/42or3ac gibi bir link elde ediyorsunuz. Yüklediğiniz dosyaları daha sonra silme olanağı bulunmaktadır.

TwitDoc (http://www.twitdoc.com/)
Siteye herhangi bir üyelik şartı bulunmamaktadır, twitter üzerinden yetkilendirme yaparak kullanabiliyorsunuz. İzin verdiği dosya boyutu dokümanlarda 15 MB, görsellerde 10 MB ve videolarda 25 MB’dır. API desteği bulunmaktadır. Adobe Air yüklü bilgisayarlarda kullanılabilecek yükleme programı bulunmaktadır. Dosya yükledikten sonra http://twitdoc.com/c/nvb683 gibi bir link elde ediyorsunuz. Yüklediğiniz dosyaları daha sonra silme olanağı yoktur.

Thost (http://tho.st/)
Siteye herhangi bir üyelik şartı bulunmamaktadır. İzin verdiği dosya boyutu 100 MB’dır. Dosyayı yüklediğinizde twitter anasayfasına yönleniyorsunuz. http://tho.st/1624 şeklinde bir kısa link elde ediyorsunuz ve twitter sayfanızda bu linki görebiliyorsunuz. Yüklediğiniz dosyaları daha sonra silme olanağı yok. API desteği bulunmuyor.

TweetCube (http://www.tweetcube.com/)
Siteye herhangi bir üyelik şartı bulunmamaktadır. İzin verdiği dosya boyutu 10 MB’dır. Dosyalar 30 gün sonra otomatik olarak siliniyor. API desteği bulunmuyor.

Tweet A File (http://www.tweetafile.com/)
Siteye herhangi bir üyelik şartı bulunmamaktadır. twitter bilgilerinizle giriş yapabiliyorsunuz. Dosyayı yükledikten sonra http://is.gd/63vVO şeklinde bir link elde ediyorsunuz. Site üzerinde 1 GB’lık bir alana sahip oluyorsunuz. Herhangi bir dosya boyutu sınırı yok. API desteği bulunmuyor.

filetwt (http://www.filetwt.com/)
Sitede üyelik ile uğraşmadan hemen dosya gönderebilme imkanı bulunuyor. Bu işlem için twitter bilgileriniz gerekiyor. Üye olduğunuz taktirde yüklediğiniz dosyaları belirlediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz. İzin verilen dosya boyutu 20 MB. Dosya yüklediğinizde http://filetwt.com/f/zks3j584h9 şeklinde bir link elde ediyorsunuz. API desteği bulunmuyor.

twitfile (http://www.twitfile.com/)
Siteye herhangi bir üyelik şartı bulunmamaktadır. twitter bilgilerinizle giriş yapabiliyorsunuz. İzin verdiği dosya boyutu 200 MB. Daha fazlası için premium üyelik gerekiyor. Dosya yüklediğinizde http://twitfile.com/rh şeklinde bir link elde ediyorsunuz. API desteği bulunmakta. twitter bilgilerinizle giriş yaptığınızda yüklediğiniz dosyaları görebilir ve çeşitli işlemler yapabilirsiniz.

1 Yorum

  1. agq.co ile de bunu yapabiliyorsunuz. %100 türk yapımı olan sitemde 25 mb upload izni bulunmaktadır. aynı zamanda sitede kolayca kısa link oluşturabiliyorsunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.