7 Adet WordPress İletişim Formu Eklentisi

Blogunuzu okuyanların bazı konularda size ulaşması gerekebilir. Okuyucular bunu sağlamak için yazıların altında bulunan yorum formlarını doldurabilirler fakat size ulaşmak istedikleri konu yazdığınız yazı ile alakalı değilse ne olacak? Bu durumda aşağıdaki eklentileri kullanarak oluşturacağınız iletişim formları okuyucularınıza büyük kolaylık sağlayacaktır. Yazının orijinaline http://www.webdesignlessons.com/7-wordpress-contact-form-plugins/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Contact Form 7: Oldukça kullanışlı ve basit olan bu eklentiyle çok kısa sürede formlar hazırlayabilirsiniz. Hazırladağınız formlar AJAX, CAPTCHA ve Akismet spam filtresi destekli olabilir.

Contact Form 7 Widget: Yan menülerde(sidebar) Contact Form 7 eklentisini kullanarak oluşturduğunuz formları gösterebilmenizi sağlar. Çalışması için Contact Form 7 eklentisi yüklü olmalıdır.

Contact Form Captcha: Oldukça basit bir form eklentisi.. Eklentiyi yükledikten sonra ayarlar kısmından mail adresinizi girin ve formun gözükmesini istediğiniz sayfada ya da yazıda <!–contact form–> kodunu ekleyin. CAPTCHA korumalı formunuz bu kadar kolay bir şekilde hazırlanacaktır.

Fast and Secure Contact Form: 3 adımda kurulabilen iletişim formu eklentisi… CAPTCHA ve Akismet desteği bulunuyor.

WP Flex Contact Form: Flash ile yapılmış bir iletişim formu eklentisi.

Easy Contact: Kolay kullanımlı XHTML tabanlı iletişim formu eklentisi.. [easy-contact] kodunu istediğiniz sayfaya ya da yazıya ekleyerek formu kullanabilirsiniz.

MM Forms: Formu dolduran kişiye teşekkür mesajı göndermek gibi ekstra özellikleri olan kolay kullanımlı iletişim formu eklentisi.

21 Yorum

 1. Orhan

  web siteme form eklemek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz bir proje ödevi aldım wordpressden yardım ederseniz sevinirim

 2. Kullanan arkadaşlar yorum eklerse daha belirleyici olur.. Bilgi için teşekkürler.

 3. Saalesk

  Contact Form 7 tavsiye ederim. Ayarları oldukça basit ve kolaydır. Fazla kodlarla uğraşmadan admin panelinden ayarlar yapılabilir.

 4. sacid

  ya ben yaptım ama yazan insanların yazdıkları bana gelmıyor mailime dusmuyor nasıl yapcam onun ayarı nerde ??

 5. Alper

  Kullandığınız eklenti hangisidir?

 6. sacid

  contact form 7 ce easy contattı indridimdim 2 sindede beceremedim 🙂

 7. sacid

  yüklemedim çalışıyor ama bana mail gelmiyor comtact form 7 dide iletişimde kime gonderilecek kısmına mail adresimi yazıyorum ama heralde mail atıcak olan adrese ulasamadıgı ıcın bana yazılan yazıyı mail atamıyor

 8. Teşekkürler peki mailleri panelden okuyabileceğimiz bir eklenti varmı

 9. özlem demirci

  Merhaba,
  Bilgiler çok güzel teşekkürler. Formu db e kaydetmek istiyorum bu şekilde bir eklenti var mı? Ne tavsiye edersiniz?

 10. Gayet işe yarayan bir eklentiymiş kullanmaya başladığımdan belli spam yorumlar bitti denilebilecek seviyelere geldi. Emeğinize sağlık böyle güzel yazıların devamını diliyorum.

 11. osman

  panelden mailleri okuyabilmek için flamingo eklentisi var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.