Email Listesi Oluşturmak İçin WordPress Eklentileri

Hangi iş dalında olursanız olun müşterileriniz ya da takipçileriniz için bir email listesi oluşturmak oldukça önemlidir. Fakat bu şekilde bir email kampanyası düzgün olarak hazırlanmazsa hüsranla sonuçlanabilir.

Bu yazımızda dünya çapında pek çok kişinin email listesi hazırlamak için kullandığı en iyi 5 WordPress eklentisini listeledik.

1. MailMunch

mailmunch
MailMunch, sitenize bir çok farklı tipte form ekleyebileceğiniz bir WordPress eklentisidir. Yazı içine ve popup pencerelerine form ekleyebilmenizi sağlayan seçenekler mevcut. Eklenen formlar responsif tasarıma sahip. Bu sayede tablet ve akıllı telefonlarla da uyumlu şekilde çalışıyor.
Formlar için kullanılabilecek pek çok farklı tema bulunuyor. Ayrıca bu eklenti ile oluşturduğunuz formların istatistiklerini de takip edebiliyorsunuz. MailChimp gibi bir çok email servisi ile entegre şekilde çalışabiliyor.

Eklentinin kısıtlı özelliklere sahip olan sürümü ücretsiz şekilde kullanılabilir. Fakat istatistikler, özel temalar vb. özellikleri de aktifleştirmek için aylık 9 dolar ödeyerek premium sürümü kullanmak gerekiyor.

Eklenti için: https://wordpress.org/plugins/mailmunch/
Detaylı bilgi ve ücretli sürüm için: http://www.mailmunch.co/

2. MailChimp for WordPress

mailchimp-for-wp
MailChimp servisini email marketing için kullanıyorsanız, bu eklenti listenize daha fazla üye sağlamak için kullanabileceğini en iyi yardımcınız olacak. Eklentiyi MailChimp hesabınıza bağlayabilir ve bu hesapla bağlantılı olacak şekilde kayıt formları oluşturabilrsiniz. Hatta sitenizdeki yazılara yorum yapan kişilerin, email listenize tek tıkla kayıt olmasını sağlayabilirsiniz.

MailChimp for WordPress eklentisi BuddyPress, WooCommerce ve bir çok diğer eklenti ile uyumlu bir şekilde çalışabilir.

Eklenti ücretsiz olmasına karşılık, eğer öncelikli destek ve raporlama gibi özelliklere ihtiyaç duyuyorsanız tek bir site lisansı için 49$ ödeyerek premium sürüme geçebilirsiniz.

Eklenti için: https://wordpress.org/plugins/mailchimp-for-wp/
Detaylı bilgi ve ücretli sürüm için: https://mc4wp.com/

3. Optin Monster

optinmonster
Optin Monster etkili opt-in formları oluşturmak ve eposta listenize kullanıcı ekleyebilmeniz için en etkili eklentilerden birisidir. WordPress haricinde bir çok siteye entegre edilebilir bir uygulama olan Optin Monster ile sürükle-bırak şeklinde formlar oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz sürümü bulunmayan Optin Monster, aylık 9 dolardan başlayan ücretli seçenekler sunuyor.

Detaylı bilgi için: http://optinmonster.com/

4. HelloBar

hellobar
HelloBar herhangi bir web sitesine entegre edilebilecek bir servis.. Sitenin en üstünde ya da en altında gözükecek şekilde bir bar ekliyor ve panelinde bir çok seçenek bulunuyor. Bir çok email servisi ile uyumlu çalışabiliyor.

Eğer serviste daha fazla seçenek isterseniz aylık 12 dolardan başlayan premium bir servise üye olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: https://www.hellobar.com/

5. Thrive Leads

thrive-leads
Thrive Leads email listenizi kolayca büyütmenizi sağlayan başka bir servis. Dakikalar içinde email kampanyaları oluşturabileceğiniz bir çok seçenek sunuyor.

Oldukça güçlü bir form hazırlıyıcıya sahip olan uygulamanın sunduğu hazır tasarımları istediğiniz şekilde güncelleyebilirsiniz. Ya da yeni formlar, sidebar bileşenleri, popuplar oluşturabilir ve bunları bir çok email servisine entegre şekilde çalıştırabilirsiniz.

Optin Monster gibi Thrive Leads uygulamasında da ücretsiz sürüm bulunmuyor. Yıllık 59 dolardan tek site için premium üyelik oluşturabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: https://thrivethemes.com/leads/next/

Sonuç

Gördüğünüz gibi email listesi oluşturmak zor bir iş değil. Bir kaç dakika gibi kısa bir sürede yukarıdaki eklentilerden birini kullanarak email kampanyaları oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bu listedekilerden başka kullandığınız email listesi eklentisi varsa yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.maketecheasier.com/wordpress-plugins-email-list/

Yorumlar

Henüz yorum yok. Neden tartışmaya başlamıyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.