ASP ve Jquery ile sürükle-bırak uygulaması

Yaklaşık bir ay önce ASP ile yapılmış bir sürükle-bırak uygulaması arıyordum ve PHP ile yapılmış şu örneği gördüm. Bu sistemdeki PHP kodlarını ASP’ye çevirdim ve ortaya işime yarar birşeyler çıktı. Umarım paylaştığım kodlar sizinde işinize yarar.

surukle-birak

Uygulamanın çalışan versiyonunu buradan görebilirsiniz.

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

16 Yorum

 1. Orjinal yazıya link verdiğin için teşekkürler ve ASP versiyonu için de ellerine sağlık..

 2. Mehmet Bilir

  Merhaba
  emeğiniz için teşekkürler.
  asp için peşinde olduğum bir koddu ama ben mi çalıştıramıyorum? Deneyip çalışıp çalışmadığı konusunda bilgi verirseniz memnun olurum.
  saygılarımla

 3. Alper

  Merhaba,

  Uygulamayı verdiğim linkten indirip tekrar denedim. Herhangi bir sıkıntı olmadan çalışıyor. Sizin karşılaştığınız hata nedir? O şekilde yardımcı olmaya çalışayım.

 4. GkY

  Paylaşımın için çok teşekkür ederim. Aynısını yapmaya çalışıyordum. Request.Form(“recordsArray”) olarak bilgi almaya çalışınca veri gelmiyordu takılıp kalmıştım “[]” hiçte aklıma gelmemişti :). Emeğine sağlık..

 5. Alper Bey, http://jqueryui.com/sortable/#display-grid adresindeki jquery de sayıları değiştirince otomatik db yazdırmak için fonsiyonu düzenleyemedim. El atmanız mümkün mü?

  Ayrıca zamanınız olursa fonksiyonun nasıl düzenlendiğini açıklarsanız memnun olurum. Saygılarımla.

 6. Alper

  Merhaba,

  Verdiğiniz linkteki örnek kodlar ile benim yazdığım kodları birleştirdim. Buradan indirebilirsiniz.

 7. Arkadaşım çok işime yaradı Allah razı olsun.

 8. Alper Bey bir ricam daha olacak. Son yaptığınız örnekte sıralama doğru olduğunda sıralama doğru diye bir uyarı verdirebilir miyiz? Ya da bir tonu bastığında doğruluğunu kontrol ettirebilir miyiz?

  Örnek uygulamayı şöyle kullanmak istiyorum. Değer olarak ritmik sayılar verdim. Bunlar rastgele sıralanıyor. Öğrenci sıralamayı doğru yaptığında sıralama doğru şeklinde uyarı verdirmek istiyorum.
  http://www.erkanerbas.com/interaktif/4-

 9. ismail

  Hocam çok saol. gerçekten fazlasıyla yararlı bir uygulama olmuş. eline-koluna, aklına sağlık 🙂

 10. çok teşekkür ederim kardeşim allah razı olsun..

 11. mehmet

  hocam merhaba ben bu uygulamanın asp.net versiyonunu yapmaya çalışıyorum. ajax tool ile reorder adında bir uygulama ile kolayca yapabiliriz ama ben 7 mb lık ajax dll si ile sunucuyu yormak istemiyorum. ben aslında kendi bilgilerim ile buton kullanarak yukarı aşağı yaptım ama sürükle bırak şeklinde yapmam lazım. Sql kullanıyorum bu arada. vaktiniz olursa bir bakarmısınız. teşekkürler.

 12. Mehmet Özhan Hastaoğlu

  Merhaba ilk verdiğin örnek IE 9 da çalışmıyor, sadece uyumlu modda çalışıyordu. Sürükle bırak 2 IE’de normal çalışıyor. Çalışmaların için Teşekkürler

 13. Nuri

  Yaptığınız bu çalışmadan dolayı çok teşekkür ederim. Php örneği bir çok yerde var ama asp olanını bulamamıştım. Allah razı olsun.

 14. Murat

  Yıllar geçmiş ama bu bilgi hala işe yarıyor :). Emeğine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.